Пеп Гуардиола обмисля кой вратар да избере за сблъсъка с Реал Мадрид
Breaking News | 2024-04-08 | 12:58:18

Пеп Гуардиола все още не е решил кой от неговите вратари ще стартира първия четвъртфинален мач на Манчестър Сити от Шампионската лига срещу Реал Мадрид във вторник вечер.

Едерсън, който беше принуден да напусне при равенството 1-1 на Сити срещу Ливърпул миналия месец, беше на резервната скамейка за победата на носителя на титлата във Висшата лига с 4-2 в Кристъл Палас в събота.

Стефан Ортега показа още едно солидно представяне, включително обрат на Кройф през първото полувреме, за да лиши намиращия се във форма нападател на Палас Жан-Филип Матета от възможността да преодолее резултата 1-1 на полувремето.

Гуардиола каза: „Трябва да помисля за това, защото Еди (Едерсон) идва от контузия, той се чувства добре, така мисля, така че сега трябва да реша дали липсата на ритъм за този мач трябва да реша, но ние сме наистина доволни от (представянето) на Стефан. Той е изключителен вратар.“

Имаше спекулации дали Ерлинг Хааланд и Кевин Де Бройне ще започнат на „Селхърст Парк“, но и двамата бяха на терена в началото, малко след което Матета стреля в началото .

Това беше майсторски клас на De Bruyne, който щеше да го спечели за Сити, който беше предизвикан от домакините на Оливър Гласнър през първото полувреме, но се върна от почивката като много по-организирана страна.

Рико Луис изстреля гостите в преднина в началото на второто полувреме, преди Де Бройне да създаде 19-ия гол за Хааланд от кампанията в лигата, след което донесе цял век голове за Сити с втория си следобед.

Спечелилите трибъл на Гуардиола за 2023 г. продължават да се борят да повторят постижението този сезон, но остават на една точка по-малко от двата лидера в таблицата Арсенал и Ливърпул, които са наравно със 71 точки и разделени от Артилеристите ' предимство при голова разлика.

Въпреки че Сити има опит в намирането си дълбоко в множество състезания в края на сезона, Гуардиола призна, че има повече контузии през тази кампания е направила задачата за представяне на нова страна за всеки мач по-голямо предизвикателство този път.

Следващ. Реал Мадрид. pic.twitter.com/LCFUL8vCuX

— Манчестър Сити (@ManCity) 7 април 2024 г.

Това може да означава малко промени за състезанието във вторник – и гледане на съперника малко повече.

Той каза: „Знам, че всеки иска да играе, но ще трябва да видя. Лекарите ще почукат на вратата и ще кажат: „Добре, можете да разчитате на този играч, можете да разчитате на този играч“ и след това ще се опитаме да видим Мадрид.

„Защото все пак не го направих не виждам много. Ще говоря с моя персонал, който вижда повече мачове от мен и ще променя състава и ще се опитам да спечеля.“